Banery/Layer7.jpg
Banery/Layer7.jpg

Inwestor

Von Der Heyden Group

Projekt hotelowy "Długi Targ" w Gdańsku to wspólna inwestycja Von der Heyden Group i Pana Adama Trybusza.

"Cieszymy się, że rozpoczynamy nasz nowy projekt hotelowy w tak wyjątkowym miejscu i mieście jakim jest Gdańsk. Mamy nadzieję stworzyć miejsce, w którym w harmonijny sposób połączy się tradycja z nowoczesnością, innowacyjność ze stabilnością, rezultatem czego będze stworzenie nowych możliwości i miejsc pracy dla Gdańszczan, w tym również dzięki dynamicznie rozwijającej się w Polsce i Niemczech sieci hotelowej o hiszpańskich korzeniach, jaką jest IBB Hotel Collection" - przyszły operator "IBB Hotel Długi Targ" w Gdańsku.

Von der Heyden Group została założona w 1989 roku. Zgodnie ze swą filozofią działania, nie prowadzi samodzielnej działalności lecz powołuje spółki w celu realizacji różnych przedsięwzięć na rynku nieruchomości.

Łączna wartość inwestycji na rynku nieruchomości poczyniona przez spółki Von der Heyden Group od 1989 roku przekroczyła kwotę 350 mln Euro. W latch 2013-2018, VDHG zainwestuje ok. 200 mln Euro, co określi łączną wartość inwestycji na poziomie ok. 550 mln. Euro.

Nasze projekty:

NIEMCY:

Bavaria Towers, Monachium 

KASA Investments

IBB Hotels Collection

POLSKA:

Andersia Business Centre, Poznań

Andersia Tower, Poznań

Poznań Financial Centre, Poznań

Nowy Świat Atrium, Warszawa

Wilcza 22, Warszawa

Liberty Corner, Warszawa

Prima Court, Warszawa

Ks. Skorupki 4, Warszawa

Długi Targ Hotel Project, Gdańsk

Grand Hotel Lublinianka, Lublin

Projekt Węgorzewo, Mazury

HISZPANIA:

Cugó Gran, Menorca

Plaza Explanada S.L.

IBB Hotel Collection

Von der Heyden Group obecnie zatrudnia ok. 400 pracowników.
 
Przeszło dwudziestopięcioletnie doświadczenie jakie Von der Heyden Group zdobyła na europejskich oraz amerykańskim rynku nieruchomości oraz zrealizowane projekty sprawiły, iż Grupa cieszy się zaufaniem lokalnych i międzynarodowych banków, jak również instytucji finansowych. Grupa posiada olbrzymią wiedzę o zasadach rządzących rynkami nieruchomości oraz jego najbardziej specyficznych elementach.
 
VDHG specjalizuje się w realizacji wysokiej klasy projektów biurowych, hotelowych i mieszkaniowych. Zajmuje się również renowacją budynków zabytkowych, np. starych kamienic i ich adaptacją na luksusowe kompleksy mieszkalne, za co została uhonorowana licznymi nagrodami.

Von der Heyden Group posiada przedstawicielstwa lub inwestycje w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Gdańsku, Amsterdamie, Berlinie, Lipsku, Londynie, Mahón, Madrycie, Monachium oraz na Malcie. Ponadto prowadziła/prowadzi działalność w Atlancie, Dreźnie i w Nowym Jorku.

Dodatkowe informacje:

Przez wiele lat, Sven von der Heyden jako współzałożyciel Iberia Motor Company S.A. (IMC) był jednym z głównych jej udziałowców, jak również przewodniczącym Rady Nadzorczej.

Nowe projekty Von der Heyden Group:

NIEMCY:

Bavaria Towers, Monachium: w 2006 roku Von der Heyden Group zakupiła nieruchomość składającą się z trzech budynków biurowych oraz budynku magazynowego w strategicznej lokalizacji Monachium, u wylotu autostrady A 94 prowadzącej na tereny Targów Monachijskich. Szacowana wartość inwestycji to ok. 154 milionów Euro.

POLSKA:

Andersia Silver, Poznań: wysokiej klasy budynek biurowy (ok. 55.000 mkw. powierzchni użytkowej netto), to czwarty i ostatni etap rozbudowy placu Andersa w Poznaniu zaplanowany przez Von der Heyden Group. Po Andersii Tower, Andersia Silver będzie najwyższym budynkiem w Poznaniu. Szacowana wartość inwestycji wynosi 110 milionów Euro. Termin rozpoczęcia budowy nie został jeszcze określony.

Długi Targ Hotel Projekt, Gdańsk: renowacja i przebudowa trzech zabytkowych kamieniczek na wyższej klasy trzygwiazdkowy trendy Hotel z 90 pokojami. Nieruchomość o powierzchni ok. 4.500 mkw. znajduje się w ścisłym centrum Starego Miasta, na skrzyżowaniu ulic Długiego Targu i Mieszczańskiej, naprzeciwko słynnej fontanny Neptuna oraz zabytkowego Dworu Artusa. 

Nowy Świat Atrium, Warszawa: wysokiej klasy budynek biurowy (5.200 m2 powierzchni użytkowej) z funkcją handlową, zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy, w pobliżu Placu Trzech Krzyży przy ul. Nowy Świat 5. Szacowana wartość inwestycji wynosi 24 miliony Euro. Termin rozpoczęcia inwestycji nie został jeszcze określony.

Von der Heyden Group oraz powiązane firmy współpracują m.in. z następującymi bankami: Banca March, Banco Sabadell Atlantico Spain, Bank of Valletta, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK S.A., Berliner Hypothekenbank AG, Commerzbank AG, DKB Bank AG, Eurohypo AG, Kredyt Bank S.A., La Caixa Spain, Lombard Bank Malta plc.
 
Von der Heyden Group stara się aktywnie wspierać różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne. Grupa była mecenasem m.in. takich wydarzeń jak:

– renowacja pomnika Fryderyka Chopina w warszawskich Łazienkach, pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego;

– koncert Garricka Ohlssona w Poznaniu;

– koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod dyrekcją Jacka Sykulskiego;

– płyta Małgorzaty Sajny - polskiej reprezentantki w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim;

– "Dni Polskie" w Niemczech;

– Festiwalu Teatralnego Malta w Poznaniu;

– budowa pomnika Cyryla Ratajskiego w Poznaniu;

– koncert w Berlinie z okazji 60 Rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim;

– polsko-niemiecka książka z wierszami dla dzieci: "Moje Krajobrazy. Meine Landschaften" autorstwa Karoliny Husak.

– charytatywny koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego, zorganizowany wspólnie z inną międzynarodową firmą w Warszawie. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na domy dziecka we wschodniej części Polski:

– generalny sponsor trasy koncertowej "Przed debiutem w Carnegie Hall," młodego i utalentowanego gitarzysty - Łukasza Kuropaczewskiego, który jako pierwszy polski gitarzysta wystąpi w sławnej sali koncertowej - Carnegie Hall w Nowym Yorku.

– budowa pomnika "Brama Czasu".

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij